Чи працює нехірургічне зменшення жиру?

Щороку понад 150 000 людей звертаються за нехірургічним видаленням жиру- і не тільки жінки. Майже 30 000 з цих пацієнтів зі зменшенням жиру- чоловіки. Нехірургічне видалення жиру є менш інвазивною альтернативою "звичайній" ліпосакції, але чи працює вона? Відповідь складніша, ніж просте "так" або " ні".

Як це можна порівняти зі звичайною ліпосакцією?

Нехірургічне зменшення жиру також часто називають "нехірургічною" ліпосакцією, але насправді це зовсім не ліпосакція. Традиційна ліпосакція- це хірургічна процедура, що включає невеликі розрізи, при яких трубка вводиться в жирову область. Жир потім "висмоктується" через трубку, що призводить до постійного скорочення цих жирових клітин. Ліпосакція може застосовуватися на великих площах, де є значні жирові відкладення, і може бути ефективною вже після однієї процедури. Оскільки ліпосакція- це хірургічна операція, існує деякий час відновлення з набряком, болем і ризиком інфекції.

Чи працює нехірургічне зменшення жиру? | SLOSSER

Нехірургічна ліпосакція може бути однією з багатьох процедур, які використовують лазери, тепло, охолодження або звукові хвилі, щоб "знищити" жирові клітини, які будуть видалені з організму в якості продуктів обміну речовин. Нехірургічна ліпосакція зазвичай має менший час відновлення, ніж хірургічна ліпосакція, але вона не ефективна на великих ділянках жиру. Її застосування повинно бути обмежене невеликими, впертими ділянками, які залишаються після адекватної дієти і програми фізичних вправ, або пацієнтами, які не можуть піддатися хірургічного втручання. Щоб бути повністю ефективним, може знадобитися кілька процедур.

Типи нехірургічного зменшення жиру

Нехірургічне зменшення жиру проводиться в клініці пластичного хірурга, використовуючи одну з ряду запатентованих або "фірмових" процедур. Фірмові найменування, такі як Exilis, i-Lipo, Liposonix і Zeltiq або CoolSculpting, кожен використовує інший тип лікування, який може бути лазерним або світловим, кріо- або морозильною терапією, або звуком через ультразвук, або радіочастоту. Кожен тип працює, щоб зруйнувати клітинні мембрани, що оточують жирові клітини, які з часом можуть "розплавити" жир.

Плюси і мінуси нехірургічного зменшення жиру

Плюси: немає розрізів, що означає неінвазивну процедуру з меншим часом відновлення, меншим набряком і болем, а також значно зниженою ймовірністю післяопераційних ускладнень, таких як інфекція. Це зазвичай не вимагає великої попередньої підготовки і часто може бути зроблено протягом дня з швидким поверненням до нормальної діяльності.

Мінуси: фактичне зменшення жиру відбувається протягом декількох тижнів або місяців, і може знадобитися кілька процедур. Оскільки нехірургічна ліпосакція є зовнішнім лікуванням, може бути важче націлитися на жир, про який йде мова. Хірург може бути не в змозі оптимально впливати на жир у важкодоступних місцях або у пацієнтів з великою кількістю рубцевої тканини. Націлювання також може бути складним, оскільки лікар не може відразу "побачити", де руйнування жиру було ефективним, і повинен чекати додаткових періодів лікування, щоб уточнити ефекти. Нехірургічне зменшення жиру не дає негайних результатів і не ефективно у людей, яким потрібно видалити великі ділянки жиру.

Ліпосакція, під керівництвом експерта, є високоефективною, більш точною і може бути використана в різних умовах. Нові ультразвукові процедури дозволили пластичним хірургам бути дуже точними в зменшенні жиру з мінімумом післяопераційних ускладнень. В цілому ліпосакція вважається набагато ефективнішою- але нехірургічне зменшення жиру може бути гарною альтернативою для тих, хто просто потребує невеликої додаткової допомоги для деяких впертих плям- або може бути єдиною альтернативою, якщо хірургічне втручання неможливо.

Так що, так, нехірургічне зменшення жиру працює для правильного пацієнта, але воно не зрівняється з традиційною ліпосакцією. Неінвазивні альтернативи зниження жиру, звичайно, приносять обмежені результати, тому важливо обговорити з вашим хірургом, якими будуть справжні зміни контуру тіла, на відміну від очікувань від реклами. Зрештою, пошуки Святого Грааля неінвазивної скульптури тіла тривають!

Слоссер Дмитро Володимирович
Автор статті: Слоссер Дмитро Володимирович

Заслужений лікар України, керівник центру пластичної хірургії

Всі статті автора
Схожі статті

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ, вул. Щекавицька, 9а
(Клініка "Nove Tilo")

Задати питання
лікарю особисто

Надсилаючи форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше Закрити